Telenews

Rrezikohet furnizimi me energji elektrike, Sindikata e Punëtorëve të KEK-ut në grevë nga kjo datë

Sindikata e Re e Punëtorëve të KEK-ut, pak minuta më parë ka lëshuar njoftim tejet me rëndësi për anëtarët e saj.

Në njoftim shkruan se nga e hëna punëtorët e KEK-ut, do të fillojnë me grevë 1 orëshe të paradites, nga ora 07:00 deri në 08:00, por që nuk janë dhënë më shumë detaje.

Sindikata e Punëtorëve të KEK-ut, ditë më parë protestoi para Qeverisë së Kosovës, duke kërkuar rritje pagash për këta punëtorë që punojnë në kushte të tmerrshme.

Sipas burimeve të Telenews.al, greva e punëtorëve të KEK-ut pritet të përshkallëzohet në rast se nuk merren parasysh grevat e tyre dhe shumë lehtë vendi mund të përjetojë kolaps energjetik. /Telenews.al

Të ngajshme

Shala: Kushdo që e cënon miqësinë me SHBA-në shkel mbi gjakun e dëshmorëve

Furtuna Zejnullahu

NATO shton prezencën në Kosovë, Stoltenberg: Kemi dislokuar 700 trupa, një batalion shtesë po ashtu i gatshëm nëse nevojitet

Furtuna Zejnullahu

Ambasadori Amerikan, Jeta Xharrës: Informatat tua janë të pasakta

Furtuna Zejnullahu