Telenews

Rusia: 1351 nga ushtarët tanë janë vrarë në Ukrainë

Ky është përditësimi i parë që kur ministria pranoi se 498 ushtarë rusë u vranë ndërsa 1500 prej tyre janë lënduar.
Ndonjë shifër e konfirmuar e viktimave ruse nuk është ende e qartë, por pritet të jetë shumë më e lartë.
Gjithashtu është dhënë një vlerësim nga Zyrtarët e Intelegjencës amerikane se mbi 7000 ushtarë rusë janë vrarë në luftë në Ukrainë në fund të shkurtit.
Rusia do të vazhdojë me operacionin e saj deri të arrijë qëllimet e vëna nga presidenti Vladimir Putin, ka thënë Ministria.

Të ngajshme

Putini premton armëpushim me këtë kusht për Ukrainën

Donat Hashani

Zbulimi më i madh i kokainës i të gjitha kohërave ne Gjermani, kapen 35 ton, vlera 30 miliardë euro

Erzana Fazliu

Shpërthim në një parking nëntokësor në Zvicër, 2 viktima dhe 11 të plagosur

Erzana Fazliu