Telenews

SBASHK-U SOT MBLEDHJE, MERRET KY VENDIM I RËNDËSISHËM

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës pati paralajmëruar greva nga 20 prilli, në rast se Qeveria e Kosovës nuk i plotëson kërkesat e saj.
Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jashari ka thënë për KosovaPress se sot do të takohet me Bashkimin e Sindikatave të Pavarura të Kosovës, për të vendosur për hapat e ardhshëm.
SBAShK-u po kërkon 100 euro mbështetje deri në miratimin e Ligjit për paga dhe miratim sa më të shpejtë të Ligjit për paga.
Javën që shkoi kryeministri Albin Kurti ka prezantuar masat e reja për mbështetjen e të gjithë pensionistëve dhe punëtorëve të sektorit privat dhe publik me nga 100 euro për muajin prill.

Të ngajshme

Çitaku: Bashkërendimi me SHBA-në nuk është servilizëm

Furtuna Zejnullahu

Edhe Musliu-Shoshi kërkon dorëheqjen e Qeverisë Kurti: Kundër SHBA-së, Kosova pushon së ekzistuari

Furtuna Zejnullahu

Pas Haradinaj, edhe Hoti kërkon largimin e Qeverisë Kurti

Furtuna Zejnullahu