Telenews

Shefi i EULEX-it: Hapja e Urës mund të ketë implikime serioze në siguri

 

Shefi i misionit të EULEX-it në Kosovë, Giovanni Pietro Barbano në një intervistë për Kosova Press ka folur për diskutimet e fundit për hapjen e urës së Ibrit në Mitrovicë.

Ai në këtë intervistë ka thënë se hapja e urës, mund të ketë implikime serioze në siguri.

I pari i EULEX-it ka thënë se kjo çështje duhet të trajtohet në kuadër të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë.

Kjo është diçka që duhet trajtuar në kuadër të dialogut, natyrisht, është një aspekt për të cilin ne jemi të shqetësuar sepse mund të ketë implikime serioze në siguri. Dhe ne presim që mençuria të përdoret në këtë drejtim.” – ka thënë ai.

source

Të ngajshme

Kurti fajësoi opozitën se po i shtynë zgjedhjet, Bajrami: Lojë e dështuar

Statovci e zë ngushtë kryehoxhën e Podujevës: A është e vërtetë, shprehja e famshme “Boni çka ju thojmë, e mos boni çka bojmë na”

Donat Hashani

KRU Prishtina sot zhvillon aksion të madh për shkyqje në këtë lagje të Prishtinës

Donat Hashani