Telenews

Shqiptarja kapet me 10 kilogramë kokainë në Itali

Një grua shqiptare është arrestuar nga policia në Itali.

Ajo u kap me 10 kilogramë kokainë brenda makinës së saj.

Vlera e drogës llogaritet të jetë 350 mijë euro.

Shqiptarja u ndalua rastësisht nga policia rrugore për një kontroll rutinore por droga u zbulua qentë e policisë të cilët e kishin gjetur kokainën në pjesën e prapme të makinës.

Substanca ishte e ndarë në dhjetë pako.

Gruaja u dërgua në burgun e Trentos, ku do të qëndrojë deri në fillimin e gjykimit.

Autoritetet kanë nisur hetimet për zbardhjen e rastit.

Gjithashtu po hulumtohet edhe rreth personit që do të ishte marrësi i kësaj sasie të drogës, përcjell Telenews.al

Të ngajshme

Olta Gixhari zgjedh të largohet nga BBVIP, Luizi mundohet t’i ndryshojë mendjen: Rri moj burrneshë, nuk ke pse ikën

Donat Hashani

Kurti takoi përfaqësuesit e shoqatës së ish të burgosurve politikë të Kosovës

Donat Hashani

Tirana me çmimet e apartamenteve më të shtrenjta pas Parisit dhe Beogradit

Donat Hashani