Telenews

SKËNDERAJ: POLICIA BASTIS LOKALIN E LOJËRAVE TË FATIT

Policia ka bastisur një lokal në Skenderaj ku po zhvillohej veprimtari e kundërligjshme e lojërave të fatit.
Si rezultat i bastisjes, në cilësi të provave materiale janë gjetur dhe sekuestruar, pesë aparate 5, 3 monitorë, tre kompjuterë, një printer, një skaner, dhe prova tjera që ndërlidhen me veprën penale.
Lidhur me rastin në cilësi të dyshuarit është intervistuar një person, ndërsa pas intervistimit me urdhër të prokurorit të rastit, i dyshuari është liruar në procedure të rregullt, ndaj tije është iniciuar rast për veprën penale ”Organizim i skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm”.

Të ngajshme

Parlamenti Evropian më 18 prill pritet të votojë për liberalizimin e vizave për kosovarët

Donat Hashani

Vizitën e parë brenda organizatës policore, drejtori i PK-ës e realizoi në stacionet policore në veri të vendit

Donat Hashani

Hoti: Pika për të zhdukurit u refuzua mbi katër herë, deklarata të nënshkruhet ditët në vijim

Donat Hashani