Telenews

Sot luan Shqipëria ndaj Spanjës, kjo është mundësia se si kualifikohet

Kombëtarja Shqiptare në Futboll sot luan ndeshjen e tretë dhe që mund të jetë e fundit për të në Kampionatin Evropian i cili po mbahet në Gjermani.

Shqipëria sonte me fillim nga ora 21:00 luan ndaj Spanjës e kjo e fundit veçse e ka siguruar kualifikimin, transmeton Telenews.al

Ekipit shqiptar i duhet vetëm fitorja për tu kualifikuar pasi barazimi nuk i kryen punë.

Ndeshja e dytë luhet mes Kroacisë dhe Italisë me fillim nga ora 21:00 poashtu. /Telenews.al

Të ngajshme

Thirrjet nacionaliste të tij, UEFA bën të ditur se ka filluar hetimet ndaj futbollistit spanjoll

Donat Hashani

Vlera e Yamal në treg merr një rritje ‘astronomike’ pas përfundimit të Euro 2024

KushtrimGuraj

Milani bën goditjen e madhe, nënshkruan me lojtarin e fituesit të Euro 2024

Donat Hashani