Telenews

SOT TRI NDESHJE NGA ELITA E FUTBOLLIT KOSOVAR, VËMENDJA NË MALISHEVË

Superliga e Kosovës rikthehet në aksion me tri ndeshje që jonë në program për tu zhvilluar ditën e sotme.
Ndeshje shumë interesante pritet të zhvillohet në Malishevë, ku Malisheva në top formë është nikoqire e Gjilanit që në këtë takim vije pas dy barazimeve të njëpasnjëshme.
Vendasit kërkojnë pikët e reja për t’i ikur fundit, derisa në anën tjetër Gjilani kërkon këndelljen që mos të mbetet mbrapa luftës për titull të kampionit.


Sfidë shumë interesante pritet të zhvillohet edhe në stadiumin ‘Zahir Pajaziti’ në Podujevë.
Llapi do të pres Dukagjinin me dy skuadrat që kanë objektiva krejtësisht të kundërta, me vendasit që duan Evropën dhe mysafirët që po kërkojnë t’i shmangën rënies.
Sfida e tretë e ditës së sotme zhvillohet në Drenas, ku Feronikeli pret Ulpianën.
BKT Superliga e Kosovës, xhiro e 26-të:
Malisheva – Gjilani
Llapi – Dukagjini
Feronikeli – Ulpiana

Të ngajshme

“Kam fjetur shumë net duke ëndërruar për këtë ditë”, Mbappe flet pas firmës me Realin

Erzana Fazliu

Gara për Topin e Artë, Rodri sposton yjet e Real Madrid-it

Erzana Fazliu

Mbappe sot prezantohet në “Santiago Bernabeu”

Erzana Fazliu