Telenews

STOLTENBERG: PUTIN VAZHDON TA KETË AMBICIEN E NJEJTË

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha sot në Bruksel se Vladimir Putini nuk i ka ndryshuar ambiciet e tij për të marrë nën kontroll gjithë Ukrainën.
“Ne nuk kemi parë asnjë tregues se presidenti Putin ka ndryshuar ambicien e tij për të kontrolluar të gjithë Ukrainën dhe për të rishkruar rendin ndërkombëtar”, tha ai.
Stoltenberg thase NATO-ja duhet ta mbështesë Ukrainën, të mbajë sanksionet ndaj Rusisë dhe të forcojë mbrojtjen dhe parandalimin e saj.
Ai shtoi se konflikti mund të zgjasë një kohë të gjatë dhe se duhet qëndruar të përgatitur për këtë gjë.

Të ngajshme

Shkëlzen Gashi: Nëse Kurti e bën Asociacionin, ka me i gjujtë gaz edhe në shtëpinë e tij në Taslixhe

Donat Hashani

Haziri: 2023-ta me marrëveshje të përkohshme dhe me krijim të Zajednicës plus

Donat Hashani

Reagon ashpër edhe zëvendës-ministri Bislimi për pengesën për pjesëmarrje në konferencën e donatorëve në Bruksel të Muratit

Donat Hashani