Telenews

TAKOHEN MINISTRAT E JASHTËM TË RUSISË DHE KINËS

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergey Lavrov, dhe ai kinez Wang Yi, u takuan të mërkurën në Tunxi të Kinës, kjo bazuar në një fotografi të publikuar nga Ministria e Punëve të Jashtme të Rusisë.
Në atë fotografi, të dy shihen të veshur me maska, si dhe duke u përshëndetur me bërryla me njëri-tjetrin.

Të ngajshme

Shkëlzen Gashi: Nëse Kurti e bën Asociacionin, ka me i gjujtë gaz edhe në shtëpinë e tij në Taslixhe

Donat Hashani

Haziri: 2023-ta me marrëveshje të përkohshme dhe me krijim të Zajednicës plus

Donat Hashani

Reagon ashpër edhe zëvendës-ministri Bislimi për pengesën për pjesëmarrje në konferencën e donatorëve në Bruksel të Muratit

Donat Hashani