Telenews

Telefoni i ri i Nokias, me tri kamera e bateri shumë të madhe

Telefoni inteligjent Nokia G11 u prezantua “në heshtje” pa shumë njoftime.
Nokia G11 ndan pjesën më të madhe të pajisjeve me Nokia G21, dhe me një kamerë kryesore pak më të keqe dhe një trup më të lehtë.
Pajisja ka marrë përsipër procesorin Unisoc T606, por ka më pak memorie, 3 GB RAM dhe 32 GB memorie të brendshme.
Në pjesën e pasme janë tre kamera, një kryesore prej 13 dhe një makro dhe një sensor thellësie prej 2 MP secila. Ekziston një kamerë selfie 8 MP në dhëmbin e ekranit në formë rënieje.
Është një ekran LCD 6,5 inç HD + me një shpejtësi rifreskimi prej 90 Hz. Pajisja mundësohet nga një bateri 5.050 mAh që mbështet karikimin 18 W, por paketa vjen me një karikues 10 W.
Nokia G11 do të marrë përmirësime të sigurisë gjatë një periudhe trevjeçare, si dhe dy përmirësime kryesore të sistemit operativ. Ka sistemin operativ Android 11.
Çmimi i smartfonit në Evropë është 159 euro dhe disponohet në ngjyrë blu dhe gri.

 

Të ngajshme

Facebook kërcënon të ndalojë shpërndarjen e lajmeve në SHBA, për shkak të një projektligji të Kongresit

KushtrimGuraj

Këta tre aplikacione po i vënë përdoruesit në rrezik, kontrolloni telefonin dhe fshijini menjëherë

Donat Hashani

Këto tre aplikacione po i vënë përdoruesit në rrezik, kontrolloni telefonin nëse i keni

Genc Gerguri