Telenews

TRAJNERI I KOSOVËS, GIRESSE FLET PAS DUELIT ME ZVICRËN

Përzgjedhësi i Kosovës, Alian Giresse, ka folur pas barazimit me Zvicrën me rezultat 1-1, në ndeshjen e zhvilluar në Zurich.
Giresse është ndarë i kënaqur me lojtarët në këto dy takime, ndërsa shtoi se ndeshja e sotme ishte e njëjtë sikurse të zhvillohej në Prishtinë.

 
“E kam ditur që do të ketë shumë tifozë në këtë ndeshje dhe na është dukur sikur të luanim në Prishtinë”.
“Këto dy ndeshje kanë qenë për të parë lojtarët sesi luajnë së bashku dhe këtë e kemi arritur dhe tani e kam një ide më të qartë sesi luajnë lojtarët”.
“Dhe dy ndeshjet që i kemi bërë kemi mësuar shumë dhe janë tejet pozitive. Angazhimi dhe motivimi i lojtarëve dhe lojën që e kanë bërë në këto dy ndeshje do ta veçoja”, ka thënë Giresse.

Të ngajshme

Nuk u ftua për Evropian, Cikaleshi jep lajmin e papritur për Kombëtaren

Donat Hashani

Sylvinho e la jashtë, shpërthen agjenti i Uzunit: Shikoni këto statistika

Donat Hashani

Shqipëria publikon listën preliminare: Ftohen Daku dhe Hoxha, mungojnë Muja dhe Cikalleshi