Telenews

Trondit gazetarja ruse që protestoi në televizion: U mora në pyetje për më shumë se 14 orë

Gazetarja televizive ruse, Marina Ovsyannikova, e cila protestoi kundër luftës në Ukrainë u gjobit me 254 euro, nga gjykata në Moskë.
Teksa po dilte nga salla e gjyqit, punonjësja e televizionit shtetëror, pretendon se u mor në pyetje për incidentin për më shumë se 14 orë, raporton BBC.
“E mora vetë këtë vendim, sepse nuk më pëlqen që Rusia filloi këtë pushtim”, u shpreh ajo.
Prononcimin e saj mund ta ndiqni në linkun e mëposhtëm:
https://www.bbc.com/news/live/world-europe-60746557

Të ngajshme

Shkëlzen Gashi: Nëse Kurti e bën Asociacionin, ka me i gjujtë gaz edhe në shtëpinë e tij në Taslixhe

Donat Hashani

Haziri: 2023-ta me marrëveshje të përkohshme dhe me krijim të Zajednicës plus

Donat Hashani

Reagon ashpër edhe zëvendës-ministri Bislimi për pengesën për pjesëmarrje në konferencën e donatorëve në Bruksel të Muratit

Donat Hashani