Telenews

Turqia kalon në epërsi me golin e Güler

Turqia ka dyfishuar rezultatin ndaj Gjeorgjisë me një gol të Güler, i cili nga një distancë e largët ka shënuar një gol fantastik.

Arda Güler ka shënuar në minutën e 65-të një gol shumë të bukur me një gjuajtje harkore nga distanca, pavarësisht kushteve të fushës ku po bie një shi i dendur.

Fillon pjesa e dytë Turqi-Gjeorgji

Ka filluar pjesa e dytë e ndeshjes mes Turqisë dhe Gjeorgjisë.

Pjesa e parë u përmbyll me një barazim.

Ishte kombëtarja turke, ajo e cila shënoi golin e parë në minutën e 26-të.

Ishte e menjëhershme kundërpërgjigjja gjeorgjiane, duke shënuar gol në minutën e 32-të.

Të dy portat u rrezikuan disa herë nga sulme dhe kundërsulme të njëra-tjetrës.

Pjesa e parë, Turqi-Gjeorgji 1:1

 

source

Të ngajshme

Thirrjet nacionaliste të tij, UEFA bën të ditur se ka filluar hetimet ndaj futbollistit spanjoll

Donat Hashani

Vlera e Yamal në treg merr një rritje ‘astronomike’ pas përfundimit të Euro 2024

KushtrimGuraj

Milani bën goditjen e madhe, nënshkruan me lojtarin e fituesit të Euro 2024

Donat Hashani