Telenews

USHTRIA E UKRAINËS PUBLIKON NUMRIN E USHTARËVE RUSË TË VRARË DERI TANI

Shtabi i Pëgjithshëm i ushtrisë ukrainase ka publikuar të dhënat e fundit me humbjet që u kanë shkaktuar ushtrisë ruse deri më tani.
Sipas ushtrisë ukrainase, 24 mijë e 200 ushtarë rusë janë vrarë që nga fillimi i konfliktit ndërkaq kanë shkatërruar 1062 tanke të armikut dhe 2567 mjete të tjera artileria.
Në bazë të këtyre të dhënave, ushtria ukrainase ka rrëzuar 194 aeroplanë luftarakë rusë dhe 155 helikopterë.

Të ngajshme

Serwer: Për situatën në veri, SHBA po mbështetë 100% Serbinë

Furtuna Zejnullahu

Hoxha: Kurti mund të shkarkohet apo të dorëhiqet

Furtuna Zejnullahu

Borrell: Mirëpres zbarkimin e 700 forcave të NATO-s në Kosovë, qetësia të rivendoset menjëherë

Furtuna Zejnullahu