Telenews

Vazhdon bastisja nga EULEX-i, flet nipi i vëllezërve Fazliu

Fahri Fazliu, nipi i heronjve të luftës, Fahri e Bahri Fazliu, ka folur për bastisjen në familjen e tyre nga EULEX-i dhe Zyra e Prokurorisë së Specializuar.

Ai ka deklaruar se bastisja e nisur në orën 07:00, po vazhdon edhe më tutje, derisa tha se nuk e dinë ende arsyen.

“Para rreth një orë kam kontaktuar avokatin Artan Çerkinin dhe më ka njoftuar se po bastiset banesa ku rrinë vëllai i heronjve, Fadil Fazliu…Më ka thënë se nuk di asgjë më shumë, arsyeja s’dihet pse, po presim kur të dalim. Bastisja ka nisur rreth orës 7së mëngjesit, s’jam lejuar të futem brenda. Të tjerët janë të mbyllur në banesë. Telefonat i kanë të gjithë të mbyllur”, ka deklaruar ai.

Fahri Fazliu, nipi i heronjve të luftës, kishte marrë ftesë nga Zyra e Prokurorit të Specializuar në kuadër të Gjykatës Speciale për intervistim, ndonëse ishte shprehur se në kohën e luftës ka qenë vetëm 8-vjeçar.

Të ngajshme

Roberta Metsola rizgjidhet në krye të Parlamentit Evropian

Erzana Fazliu

Clark emërohet anëtar nderi i Odës Ekonomike Amerikane të Kosovës dhe i Bordit të Guvernatorëve të saj

Erzana Fazliu

Lansohet “Dritarja për investime të diasporës”, Kurti: 100 milionë euro për investimet e mërgatës

Erzana Fazliu