Telenews

West Side Family sjellin një version të ri të këngës “Lule tbukra ka Tirona”

Grupi i njohur shqiptar, West Side Family, janë rikthyer me projekt të ri muzikor.
Ata vijnë me një përpunim të këngës së popullarizuar “Lule t’bukra ka Tirona”, të cilën e kanë shoqëruar me një videoklip.
Klipi përfshin një dasmë tradicionale e po ashtu edhe veshjet shqiptare duke përfshirë çdo detaj.
Projekti siç edhe kanë treguar mbështetet mbi këngën origjinale me të njëjtin titull të shkruar nga Muharrem Gurra.
Teksti u bë nga Alban Kondi, kurse ky i fundit u përkujdes edhe për muzikën në bashkëpunim me Klodian Qafokun.
Në këngë janë të përfshirë edhe disa artistë të tjerë si: Altin Gunga në klarinetë, Artur Yzeiri në llahutë dhe Eraldo Feto në violinë.

Të ngajshme

Stresi tregon se çfarë mesazhi mori nga Sali Berisha pas fitores të BBVK

Miftar Zejnullahu

Babai i Xhulit sot feston ditëlindjen, ajo e uron me fjalët më të bukura (FOTO)

Donat Hashani

Stresi përkrah fuqishëm Luizin në BBVA, jep këtë mesazh për të

Donat Hashani