Telenews

Xhelal Sveçla: Arrestuam një serb me 4 mijë fishek, zyrtar i ministrisë së Mjedisit

Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla ka njoftuar përmes një shkrimi në Facebook se kanë arrestuar një serb në pikën kufitare mes Kosovës dhe Serbisë, e ku i kanë konfiskuar 4 mijë fishekë.
Sipas tij personi në fjalë është në ndalim policor dhe i ishte punëtor i integruar nga strukturat paralele në Ministrinë e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe të Infrastrukturës
Njoftimi i plotë:
4 mijë fishekë i konfiskuam. Pra, edhe një aksion tjetër shumë i suksesshëm e i rëndësishëm për forcimin e sovranitetit të vendit tonë.
Në pikën kufitare në Jarinje, Policia e Republikës së Kosovës ndaloi një të dyshuar me shtetësi serbe, punëtor i integruar nga strukturat paralele në Ministrinë e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe të Infrastrukturës. I dyshuari është dërguar në mbajtje.
Përgëzime Policisë së vendit tonë për punën e madhe dhe për profesionalizmin e tyre të lartë.

Shiko më pak

Të ngajshme

Pragë, del fotografia e liderëve të Komunitetit Europian të Macronit

Donat Hashani

3 deri 6 muaj punë në Gjermani, Ambasada me detaje për kosovarët e interesuar

Donat Hashani

Sekuestrohen 83 kg kanabis në Shkodër, në pranga katër persona

Donat Hashani