Telenews

YLLI I PISTONS SHKËLQEN ME 51 PIKË DHE SJELL FITOREN PËR EKIPIN

Ndeshja e vetme në NBA që u zhvillua gjatë mesnatës në NBA, përfundoi me spektakël nga basketbollisti i Detroit Pistons, Saddiq Bey.
Ky i fundit arriti rekord karriere me pikë të shënuara, duke realizuar plotë 51 pikë në fitoren e Detroit Pistons ndaj Orlando Magic 120-134, duke qenë de-fakto kontribuesi kryesor në triumfin e skuadrës së vet.
22 vjeçari shtoi edhe 9 kërcime, 4 asiste e 3 vjedhje topash në këtë fitore të Pistons.
Te Magic ishin të pamjaftueshëm për fitore, gjermani Franz Wagner me 26 pikë dhe Terrence Ross me 17 sosh.
Pistons gjendet të parafundit në Lindje me 19 fitore e plotë 51 humbje, derisa në po të njejtën konferencë gjenden edhe Magic si të fundit me 18 fitore e 53 humbje.
Në xhiron e ardhshme, Detroiti i shkon Clevelandit e Orlando e pret Oklahoman.

 

Të ngajshme

Abazoviq në ndeshje basketbolli në Beograd: Një nder të jesh mysafir i Partizanit

Donat Hashani

Ballkani i pafat, mbyllet ndeshja me Plzenin

Donat Hashani

Mbyllet pjesa e parë mes Ballkanit e Viktoria Plzenit

Donat Hashani