Telenews

Zbulohet identiteti i tyre, këta janë hajnat që vodhën 20 mijë euro në Pejë, Policia i kapi në afat rekord

Sinjali raportoi sot për vjedhjen e 20 mijë eurove nga vetura e pronarit të kompanisë ‘Termoteknika’ në Pejë. Çanta me para dyshohet se u vodh nga 3 persona të cilët Policia ka arritur t’i kap në afat rekord.

Burimet nga Prokuroria kanë bërë me dije se tre të arrestuarit janë Mërgim Arifajn, Enis Hasanramaj dhe Hamzë Alimusaj. Ky i fundit siç mëson Sinjali është punëtor i Hotelit King në Pejë.

Edhe rasti dyshohet se ka ndodhur derisa viktima ka qenë në këtë hotel, periudhë kjo që u shfrytëzua nga hajnat, të cilët duke vepruar si grup morën 20 mijë eurot.

Pas arrestimit, Policia ka kryer kontroll në shtëpitë e të dyshuarve, me ç’rast te njëri prej tyre janë gjetur parat e vjedhura.

Me urdhër të Prokurorit të Shtetit, të dyshuarit janë ndaluar 48 orë, ndërsa brenda afatit ligjor.

Të ngajshme

Mali i Zi publikon analizë për “Ballkanin e Hapur”, dokumenti hiqet nga rendi i ditës në Kuvend

KushtrimGuraj

Çitaku: Në një ditë si kjo është mirë t’ia kujtojmë vetes çmimin e lartë të lirisë

KushtrimGuraj

Rrëfimi i amerikanit që mblodhi kujtimet e Ismail Qemalit

KushtrimGuraj