Telenews

Zelensky: Kombet e Bashkuara nuk po e ndihmojnë sa duhet Ukrainën

Duke folur në parlamentin japonez këtë mëngjes, presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy ka thënë se komuniteti ndërkombëtar nuk po ndihmon sa duhet, duke përmendur veçanërisht Kombet e Bashkuara.
Ai tha gjithashtu se forcat ruse në zonën e përjashtimit të Çernobilit po përdorin zonën për t’u përgatitur për sulme të reja, duke shtuar se luftimet në disa zona janë aq të këqija sa njerëzit nuk janë në gjendje të varrosin të afërmit e tyre të vdekur, përcjell Klankosova.tv
Zelenskyy u është drejtuar një numri politikanësh ndërkombëtarë gjatë javëve të fundit dhe do të flasë në Asamblenë Kombëtare Franceze më vonë sot.

Të ngajshme

Putini premton armëpushim me këtë kusht për Ukrainën

Donat Hashani

Zbulimi më i madh i kokainës i të gjitha kohërave ne Gjermani, kapen 35 ton, vlera 30 miliardë euro

Erzana Fazliu

Shpërthim në një parking nëntokësor në Zvicër, 2 viktima dhe 11 të plagosur

Erzana Fazliu