Telenews

Zelensky: Nëse bota nuk ndërhyn tani, do të dorëzohet para terrorizmit dhe shantazhit bërthamor

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky u ka bërë thirrje liderëve botërorë që të ndërhyjnë dhe të parandalojnë një aksident bërthamor në termocentralin Zaporizhzhia.

Granatimet kanë goditur objektin dhe zonën përreth disa herë gjatë dy javëve të fundit, shkruan Sky News.
“Nëse tani bota nuk tregon forcë dhe vendosmëri për të mbrojtur një termocentral bërthamor, kjo do të thotë se bota ka humbur, do të humbasë nga terrorizmi dhe do t’i dorëzohet shantazhit bërthamor”, ka thënë Zelensky.

Të ngajshme

Presidenti i Ukrainës viziton Mbretërinë e Bashkuar

Miftar Zejnullahu

Erdogan viziton qytetet e prekura nga tërmeti

Miftar Zejnullahu

Arrin në 9 mijë e 500 numri i të vdekurve nga tërmeti

Miftar Zejnullahu