Telenews

Zelensky shprehet optimit: Thotë se Rusia po e ndryshon çasjen në bisedime

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka treguar progres në bisedimet e paqes, pas raundit të negociatave të së martës.
Në një fjalim video mbrëmë vonë, Zelensky zbuloi “pozicionet në negociata tashmë duken më realiste”. Por ai shtoi se “duhet ende kohë që vendimet të jenë në interes të Ukrainës”.
Bisedimet midis negociatorëve rusë dhe ukrainas do të vazhdojnë më vonë, shkruan BBC.
Presidenti Zelensky do t’i drejtohet gjithashtu Kongresit Amerikan sot.

Të ngajshme

Serwer: Për situatën në veri, SHBA po mbështetë 100% Serbinë

Furtuna Zejnullahu

Hoxha: Kurti mund të shkarkohet apo të dorëhiqet

Furtuna Zejnullahu

Borrell: Mirëpres zbarkimin e 700 forcave të NATO-s në Kosovë, qetësia të rivendoset menjëherë

Furtuna Zejnullahu