Telenews

Zelensky s’trembet, kërkon anëtarësim të shpejtë të Ukrainës në BE

Përkundër luftës që po zhvillohet me Rusinë, presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky i ka kërkuar Bashkimit Evropian që të lejojë Ukrainën të anëtarësohet menjëherë sipas një procedure të veçantë.
“Qëllimi ynë është të jemi me të gjithë evropianët dhe më e rëndësishmja, të jemi të barabartë. Jam i sigurt se kjo është e drejtë. Jam i sigurt që e meritojmë”, tha ai.
Ai gjithashtu tha se të burgosurit me përvojë ushtarake do të lirohen nëse janë të gatshëm të marrin pjesë në luftën kundër Rusisë.

Të ngajshme

Osmani nga Prekazi: Adem Jashari, me familje u flijua për lirinë tonë

KushtrimGuraj

Blinken për 28 Nëntor: Ne jemi krenarë të qëndrojmë krah për krah me popullin shqiptar

KushtrimGuraj

Rama uron 28 Nëntorin, njofton për koncertin e sotëm të Dua Lipës

KushtrimGuraj