Telenews

ZVICRA DHE KOSOVA SONTE LUAJNË MIQËSOREN E SHUMËPRITUR

Përfaqësuesja e Kosovës këtë të martë do të luajë kundër Zvicrës në kuadër të ndeshjeve miqësore.
Ndeshja do të fillojë nga ora 18:00 dhe luhet në stadiumin “Letzigrund Stadion” në Cyrih.


Për Zvicrën do të luajnë shqiptarët Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri, Andi Zeqiri dhe Admir Mehmedi.
Kjo ndeshje e Kosovës vjen pas fitorës prej 5-0 ndaj Burkina Fasos.

Të ngajshme

Ky është kundërshtari i radhës i ekipit Bad News Eagles në turneun kualifikues RES Adriatic League

Flaka Ajeti

Përzgjedhësi Adil Maliq publikon listën e Kosovës U19 për dy ndeshje miqësore ndaj Shqipërisë U19

Flaka Ajeti

E bujshme: Dion Berisha zyrtarizohet në Bayern Munich

Donat Hashani