Telenews

ZVICRA PUBLIKON LISTËN NDAJ KOSOVËS, JANË PËRFSHIRË DJEMTË TANË?

Kombëtarja e Zvicrës ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjet e muajit mars.
“Helvetikët” do të luajnë dy ndeshje miqësore më 26 dhe 29 mars.
Në miqësoren e parë, me 26 mars do të përballen me Anglinë në “Wembley”, teksa tre ditë më vonë do të luajnë me Kosovën, në Cyrih.
Ndryshe, kjo përballje do të jetë më ndryshe për disa nga lojtarët që janë me preardhje nga Kosova, si Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri dhe Andi Zeqiri.
Ndërkohë, Kosova ende nuk ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjet e muajit mars.

Të ngajshme

Rrahmani: Edhe 100 herë me më thirrë Kombëtarja e mos me më fut në lojë, unë vij prapë

Hafize Elshani

Interi dominues merr fitoren minimale përballë Atletico Madridit në ndeshjen e parë

Donat Hashani

Paqe në Eindhoven mes PSV-së dhe Dortmundit

Donat Hashani