Telenews

ZVICRA PUBLIKON LISTËN NDAJ KOSOVËS, JANË PËRFSHIRË DJEMTË TANË?

Kombëtarja e Zvicrës ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjet e muajit mars.
“Helvetikët” do të luajnë dy ndeshje miqësore më 26 dhe 29 mars.
Në miqësoren e parë, me 26 mars do të përballen me Anglinë në “Wembley”, teksa tre ditë më vonë do të luajnë me Kosovën, në Cyrih.
Ndryshe, kjo përballje do të jetë më ndryshe për disa nga lojtarët që janë me preardhje nga Kosova, si Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri dhe Andi Zeqiri.
Ndërkohë, Kosova ende nuk ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjet e muajit mars.

Të ngajshme

KV Fushë Kosova fiton ndeshjen kontrolluese në Durrës

KushtrimGuraj

Dramë në fund, Shqipëria mposhtet nga Izraeli

KushtrimGuraj

Giresse: Nuk e merituam humbjen

KushtrimGuraj