Telenews

Abdixhiku shkruan pas takimit me Blair: Mik i madh i Kosovës, ishim me fat që e patëm në orët tona të rënda

 

 

Të veçantë e ka përshkruar takimin me ish-kryeministrin britanik Tony Blair, kryetari i LDK-së Lumir Abdixhiku.

Abdixhiku tha se Blair është mik i madh i Kosovës dhe hero i historisë sonë.

“Takimi me të, ishte sa i veçantë aq dhe rikujtues se sa me fat ishim në orët tona më të rënda”, shprehet Abdixhiku.

Postimi i tij i plotë:

source

Të ngajshme

Policia aksion në Zubin-Potok: Gjenden armë, mjete eksplozive e municion, arrestohet një person

Liderë e përfaqësues nga 13 vende të rajonit në Shkup, Osmani ndan foton familjare të samitit SEECP

Hill: Shpresoj që çështja e Banjskës të shkojë në gjykatë dhe të ketë njëfarë përgjegjësie për atë