Telenews

ADEMI JEP LAJMIN E MADH, KAQ KLUBE KOSOVARE DO TË MARRIN PJESË NË GARA EVROPIANE

UEFA sot ka njoftuar se kampioni i Kosovës në futboll nuk do të ketë nevojë të luajë në rrethin parakualifikues të Champions League,
Kampioni i këtij sezoni do të luajë direkt në fazën kualifikuese.
Me këtë rast, kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës Agim Ademi, ka thënë se sivjet Kosova do të përfaqësohet nga katër klube në garat evropiane, tre nga kampionati dhe fituesi i kupës.
Ademi tha se kjo është dëshmi se futbolli kosovar po shënon ngritje.
“Përparimi i Ligës, përfaqësimi me më shumë klube në garat evropiane dhe rritja e cilësisë në kuadër të garimit tê brendshëm, është një tjetër deshmi se futbolli i Kosovës po shënon rritje në çdo aspekt, që është edhe mision kryesor i Federatës së Futbollit të Kosovës”.

Të ngajshme

Konfirmohet ndeshja e Bad News Eagles ndaj ekipit polak 9INE

Miftar Zejnullahu

Ukraina refuzon lojërat olimpike, kërkon përjashtimin e Rusisë dhe Bjellorusisë

Donat Hashani

Basketboll / Superliga e Kosovës me 4 super-ndeshje, vëmendja në Therandë

Donat Hashani