Telenews

AGIM ADEMI FLET PAS MARRJES SË MANDATIT TË RI NË KRYE TË FFK-SË

Kryetari i sapozgjedhur i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, i ka falënderuar delegatët për besimin që ia dhanë, teksa shtoi se do t’ia kthej besimin edhe atyre që nuk ishin të pranishëm sot.
Ademi, zgjedhjen e tij në krye të FFK-së edhe për një mandat tha se e konsideron si obligim, teksa shtoi se nuk e merr shumë si privilegj.
“Vota juaj është përgjegjësi për mua. Iu falënderoj juve që keni ardhur dhe e mundësuat edhe një mandat. Është një obligim, nuk e marr shumë si privilegj, por e marr falënderim e edhe si obligim të madh”.
“Këtë përgjegjësi që ma dhatë, sigurisht që unë e marr me shumë seriozitet e edhe për ata që kanë mendime ndryshe, edhe ata do të jenë klube tona e besoj se do t’ua kthej besimin edhe atyre për një punë e angazhim të madh për futbollin, sepse futbollin s’e kemi privilegj”, është shprehur Ademi.
Kujtojmë se Ademi do ta ketë edhe një mandat në krye të Federatës së Futbollit të Kosovës, mandat ky që është 4-vjeçar.

Të ngajshme

Spanja dhe Gjermania ndajnë pikët – gjermanët me shpresë për kualifikim

KushtrimGuraj

Fitorja e Marokut ndaj Belgjikës, Brukseli “digjet” nga përleshjet e dhunshme

KushtrimGuraj

Spanja-Gjermania, publikohen formacionet zyrtare

KushtrimGuraj