Telenews

Aksion i Prokurorisë Speciale dhe Policisë në Pejë

 

 

Policia e Kosovës në koordinim me Prokurorinë Speciale të Kosovës kanë zhvilluar sot aksion në Pejë, që rezultoi me arrestimin e personave të përfshirë në veprimtari të kundërligjshme, raporton Gazeta Sinjali.

Siç merr vesh Sinjali, së paku dy persona janë prangosur deri më tani, të cilët kanë qenë cak i hetimit nga Prokuroria.

Në bazë të informacioneve të para, personat e arrestuar dyshohen për Fajde dhe Detyrim, si dhe vepra të kësaj natyre.
Rasti pritet të procedohet tutje dhe të ndërmerren veprimet e nevojshme.

source

Të ngajshme

Arrestohen dy persona në Prishtinë, u gjenden substanca narkotike

Hoxhaj për mosnjohjen e Kosovës nga Spanja: Nuk i sjell nder të jetë në një barkë me Rusinë

Parashikimi i Haradinajt për zgjedhjet, prognozë interesante e tij për opozitën

Donat Hashani