Telenews

Ampula ‘Fentanyl’ në ShSKUK ka afat qëndrueshmërie dhe sasi të mjaftueshme

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës, ka dal më një njoftim, ku thotë se i siguron qytetarët e pacientët se operacionet kanë qenë e janë duke vijuar normalisht.

Sipas ShSKUK-së, sasia e ampulës ‘Fentanyl’ në ShSKUK, ka afat qëndrueshmërie dhe sasi të mjaftueshme.

SHSKUK-ja ka bërë thirrje edhe ndaj raportimeve publike lidhur me skadimin e afatit të ampulës, e që sipas tyre kjo nuk qëndron, dhe se po përhapet panik ndaj qytetarëve.

“Raportimet publike se kësaj sasie i skadon afati nuk qëndrojnë. Lutemi për kujdes në raportime të këtij lloji për shmangur shkaktimin e panikut tek qytetarët”, thuhet në njoftimin e SHSKUK-së.

Të ngajshme

Gara për Topin e Artë, Rodri sposton yjet e Real Madrid-it

Erzana Fazliu

Bashkatdhetarë të shumtë kanë nisur të vijnë për pushime në Kosovë, kjo është gjendja në pikat kufitare

Erzana Fazliu

Qeveria thotë se do t’i dërgojë me kohë komentet mbi planin e zbatimit të Marrëveshjeve

Erzana Fazliu