Telenews

Anglia publikon listën për Euro 2024, ky lojtar i madh mbetet jashtë

 

Përzgjedhësi i Anglisë, Gareth Southgate nuk e ka përzgjedhur sulmuesin e Manchester United, Marcus Rashford, në listën e futbollistëve për Euro 2024.

Lista është preliminare është publikuar sot, derisa lista finale me më së shumti 26 futbollistë do të zbulohet me 8 qershor.

Në listën preliminare të tij, Southgate ka përfshirë 33 futbollistë, ndërsa ka lënë jashtë – përveç Rashfordit – edhe disa futbollistë të njohur si Ben Chilwell dhe Reece James të Chelseat dhe Jordan Henderson të Ajaxit.

 

Të ngajshme

Kombëtarja mbërrin në Shqipëri, shihni momentet dhe intervistat me lojtarët e trajnerin (VIDEO)

Donat Hashani

Ish-trajneri i CSKA Moskës: Serbët i kemi vëllezër, Daku të largohet nga Rusia

Donat Hashani

Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Donat Hashani