Telenews

Ankohet kryeministri Xhaferi: Arsovska nuk po e kositë barin, oborri i qeverisë është bë si xhungël

 

 

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi në prezantimin e raportit për 100 ditë qeveri teknike kërkoi kryetaren e Shkupit, Danella Arsovskën, që sa më shpejtë të japë urdhër për kositjen e barit në rrethin e ndërtesës së qeverisë.

Ndërtesa e Qeverisë është rrethuar më barë mbi një metër.

I tërë oborri i Qeverisë po i përngjan xhunglës dhe askujt nuk po i pengon kjo. Kositja nuk është bë deri sot, edhe pse apelet janë të mëhershme.

“Oborri i Qeverisë është në ingerenca të Qytetit të Shkupit dhe NP Pargje Gjelbërime. Ne as mundemi e as guxojmë të përzihemi në ato ingerenca. Prandaj le të reagojë kryetarja e qytetit , të cilën e pamë me sa vota kaloi në zgjehdje”, tha Xhaferi.

Të ngajshme

“Jemi një hap larg zgjedhjeve” – Abdixhiku kërkon dorëheqjen e Kurtit

SHBA këmbëngulëse në Asociacion, nënsekretarja shpreh shqetësime për disa vendime të qeverisë

Zyrtare: Arsim Kabashi dënohet për sulmin ndaj trajnerit të Fushë Kosovës

Donat Hashani