Telenews

ARRESTOHET EDHE I DYSHUARI I DYTË PËR VRASJEN NË KLINË

Policia e Kosovës njofton se të martën ka arrestuar të dyshuarin e dytë për vrasjen që ka ndodhur më 15 prill në fshatin Pataqan-Klinë.
Siç bëhet e ditur në njoftim, të njëtit i është sekuestruar një pushkë automatike më nëntë fishekë dhe po aq gëzhoja, armë kjo e cila dyshohet se është përdorur në rast.

“Klinë, 15.04.2022-18:22.Lidhur me rastin me datë 19.04.2022 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, nga i cili është sekuestruar një pushkë automatike me 9 fishekë dhe 9 gëzhoja, e cila armë dyshohet se ishte përdorë në rast”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë.
Me urdhër të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt.

Të ngajshme

Hoti thotë se vendi duhet të shkojë në zgjedhje: Koalicioni Kurti-Osmani mashtroi për dialogun

Donat Hashani

Abdixhiku tallet me Kurtin, thotë se sikur Vali Corleones edhe Kurti nuk po i thuhet puna e mbarë

Donat Hashani

Avni Dehari thotë se në propozimin evropian duhet të përmenden edhe shqiptarët e Luginës

Donat Hashani