Telenews

Arrestohet një rus në Grizhan të Zveçanit, hyri në Kosovë ilegalisht

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar një rus në fshatin Grizhan të Zveçanit, pasi i njëjti gjatë legjitimimit të dokumenteve dhe verifikimit në sistem hyrje-dalje kufitare, i dyshuari nuk figuron se ka hyrë në Republikën e Kosovës në mënyrë të rregullt.

Sipas raportit 24 orësh të policisë, me vendim të prokurorit pas intervistimit i dyshuari  është dërguar në mbajtje.

Ai është arrestuar në mëngjesin e së premtes.

source

Të ngajshme

Lajçak pas takimit me Bislimin: Të përshpejtohet zbatimi i marrëveshjes për normalizim marrëdhëniesh

Bislimi u quajt “spekulant” nga BE-ja, Mehmetaj: Kurtit s’po i bën përshtypje, po e pranon me lehtësi 

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës