Telenews

Atletico Madrid eleminon Manchester Unitedin, kalon në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

Atletico Madrid është skuadra e radhës që ka siguruar kalimin për në fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve.
Skuadra e drejtuar nga Diego Simeone eliminoi sonte Manchester Unitedin, në fazën e 1/16 së finales.
Ndeshja e zhvilluar në “Old Trafford” përfundoi me fitoren minimale 0:1 të mysafirëve.
Golin e vetëm dhe të fitores për skuadrën nga kryeqyteti spanjoll e shënoi Renan Lodi në minutën e 41-të.
“Djajtë e Kuq” u hodhën në sulm në pjesën e dytë, por nuk ia dolën që të shënonin.
Kësisoj, Atletico Madridi kalon në çerekfinale me rezultatin e përgjithshëm 1:2.

Të ngajshme

Kosova fiton bindshëm ndaj Qipros për të mbijetuar në Ligën C të Ligës së Kombeve

KushtrimGuraj

Basketboll / I mbijetoi çdo stuhie, trajneri vendor i Ponte Prizrenit paralajmëron ekipet

Donat Hashani

Rrahje masive pas ndeshjes Serbia – Mali, publikohen pamjet

Donat Hashani