Telenews

Bajqinovci: Ata që s’e pritën mirë lajmin që Kosova po e siguron bukën, siç duket janë mësuar veç me mish e meze

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci, ka shkruar në profilin e tij në platformën “X” rreth debatit që është ngjallur rreth korrje-shirjeve dhe pretendimeve të Qeverisë së Kosovës, konkretisht ministrit Faton Peci, se Kosova ka siguruar grurin për sivjet.

Bajqinovci, pa e specifikuar se për kënd e ka fjalën, ka thënë e ata që s’e kanë pritur mirë lajmin që Kosova për herë të parë po e siguron bukën “duket se janë mësuar veç me mish e meze”.

“Ata që nuk e pritën mirë lajmin që Kosova po e siguron për herë të parë bukën e vet, siç duket janë mësuar veç me mish e meze”, ka shkruar Bajqinovci.

Të ngajshme

Gara për Topin e Artë, Rodri sposton yjet e Real Madrid-it

Erzana Fazliu

Bashkatdhetarë të shumtë kanë nisur të vijnë për pushime në Kosovë, kjo është gjendja në pikat kufitare

Erzana Fazliu

Qeveria thotë se do t’i dërgojë me kohë komentet mbi planin e zbatimit të Marrëveshjeve

Erzana Fazliu