Telenews

BALLKANI E MPOSHT PRISHTINËN, I AFROHET TITULLIT KAMPION

Ballkani ka bërë një tjetër hap të madh në garë për titullin e parë të kampionit.
Suharekasit triumfuan pastër 2:0 në shtëpi ndaj Prishtinës sot.
Ballkani kaloi në epërsi përmes Blend Baftiut në minutën e 35-të të ndeshjes.
Gjashtë minuta më vonë, Ermal Krasniqi dyfishoi epërsinë e vendasve, duke e përmirësuar gabimin e mëparshëm, ku dështoi nga penalltia.

Me këtë fitore, Ballkani shkon në kuotën e 63 pikëve në vendin e parë, tetë më shumë se përcjellësi i dytë, Gjilani.

Të ngajshme

Konfirmohet ndeshja e Bad News Eagles ndaj ekipit polak 9INE

Miftar Zejnullahu

Ukraina refuzon lojërat olimpike, kërkon përjashtimin e Rusisë dhe Bjellorusisë

Donat Hashani

Basketboll / Superliga e Kosovës me 4 super-ndeshje, vëmendja në Therandë

Donat Hashani