Telenews

BARCELONA E TURPËRON REALIN NË ”SANTIAGO BERNABEU”

Barcelona ka shënuar fitore në “El Clasicon” ndaj Real Madridit, në kuadër të javës së 29-të në La Liga.
Skuadra e drejtuar nga Xavi deklasoi rivalët e tyre, duke fituar me rezultatin 0:4 në “Santiago Bernabeu”.
Katalunasit shënuan nga dy gola në të dy pjesët.
Pierre-Emerick Aubameyang shënoi dy gola në minutat 29 dhe 53, teksa nga një gol shënuan edhe Ronald Araujo (38) Ferran Torres (47).
Barcelona tani me 54 pikë renditet e treta në tabelë, kurse Real Madridi mbetet lider me 66 pikë.

Të ngajshme

Ferizaj përfundon në procedurë disiplinore të FFK-së për ndeshjen kundër Dukagjinit

Furtuna Zejnullahu

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Flaka Ajeti

Përfundon gjyqi i dytë i Juventusit, merret vendimi përfundimtar pas marrëveshjes mes palëve

Flaka Ajeti