Telenews

BASKETBOLL / SOT EDHE NDESHJA PËR VENDIN E TRETË

Përveç finales së madhe mes Yllit dhe Pejës, sot zhvillohet edhe sfida për vendin e tretë në Ligën Unike të meshkujve në basketboll.

Teuta dhe Prizreni 16 do t’i masin forcat në duelin që siguron vendin e tretë në këtë edicion të Unikes.

Në dy përballjet e stinorit të rregullt, kishte triumfuar Prizreni 16, derisa sot pritet të zhvillohet lojë e fortë, marrë për bazë dy takimet e djeshme gjysmëfinale.

Sfida fillon nga ora 17:00 dhe transmetohet në RTSH. /AsistiOnline.com/

Të ngajshme

Dardanët me atmosferë të mirë nisin përgatitjet për dy ndeshjet e këtij muaji

Donat Hashani

Basketboll / Prishtina mposhtet dhe eliminohet nga gara ndërkombëtare ENBL

Donat Hashani

Kosova fiton dy medalje në Kupën e Botës në boks

Albiona Ibishi