Telenews

BASKETBOLLI I KOSOVËS NË VIKEND ME SUPER-NDESHJE

Xhiroja e 25-të e Art Motion Superligës së Kosovës në basketboll do të dhurojë disa ndeshje shumë interesante.
Takimi i parë zhvillohet sot mes Dritës dhe Prizrenit 16, ku prizrenasit janë favoritë për të triumfuar, pasi kanë 14 fitore dhe dhjetë humbje, kurse gjilanasit kanë 24 humbje në po aq ndeshje të zhvilluara.
Të shtunën do të zhvillohet një duel interesant mes Sigal Prishtinës dhe Golden Eagle Yllit. Prishtinasit kanë 12 fitore e 12 humbje, kurse therandasit 18 fitore e gjashtë humbje.
Një sfidë me mjaft interes është ndërmjet gjysmëfinalistëve të Kupës, Pejës dhe Trepçës. Pejanët kanë 15 fitore e nëntë humbje, duke u renditur në vendin e tretë, kurse mitrovicasit kanë 17 fitore e shtatë humbje, duke u renditur në vendin e dytë.
Përballje me shumë rëndësi është Bashkimi dhe Rahovecit, që renditen në vendin e shtatë, përkatësisht të gjashtë, me Vreshtarët që kanë dy pikë më shumë se prizrenasit. Bashkimi ka nëntë fitore e 15 humbje, kurse Rahoveci ka 11 fitore e 13 humbje.
Art Motion Superliga – Java 25
E premte
19:00 Drita – Prizreni 16
E shtunë
19:00 Sigal Prishtina – Golden Eagle Ylli
E diel
17:00 Peja – Trepça
19:00 Bashkimi – Rahoveci

Të ngajshme

Abazoviq në ndeshje basketbolli në Beograd: Një nder të jesh mysafir i Partizanit

Donat Hashani

Ballkani i pafat, mbyllet ndeshja me Plzenin

Donat Hashani

Mbyllet pjesa e parë mes Ballkanit e Viktoria Plzenit

Donat Hashani