Telenews

BEFASIA E XHIROS NË FUTBOLLIN KOSOVAR, NDODHI SOT NË DRENAS

Nga Ulpiana te Ulpiana, Feronikeli ka arritur të marrë përsëri pikë në BKT Superligën e Kosovës.
Skuadra nga Drenasi ka luajtur baras 2-2 në përballje me Ulpianën pas tetë humbjeve radhazi.
Ndeshja nisi më mirë për vendasit që kaluan të parët në epërsi me golin e talentit Ardi Qorri që realizoi në minutën e 27-të për 1-0.
Por epërsia e vendasve nuk zgjati shumë dhe Ulpiana barazoi shifrat në 1-1 falë Iran Goncalves në minutën e 34-të.
Vetëm katër minuta më vonë, Iran realizoi përsëri kësaj radhe për t’i dhënë epërsinë Ulpianës 1-2.
Me epërsinë prej një goli të skuadrës mysafire u mbyllën 45 minutat e para të kësaj sfide.
Ishte përsëri Ardi Qorri që realizoi për t’i barazuar shifrat në 2-2, dhe me këtë rezultat u mbyll takimi.
Përkundër barazimit, Nikli mbetet e fundit në tabelë me 12 pikë, derisa Ulpiana në vendin e parafundit me 24 pikë.
Ndeshjen e radhës Ulpiana e pret Dritën, derisa Feronikeli luan në udhëtim te Drenica.

Të ngajshme

Lojë e zjarrtë, mbyllet pjesa e par4 e finales mes Spanjës dhe Anglisë

Donat Hashani

Frikë nga Putin në finalen e Euro 2024, policia gjermane rrit masat e sigurisë para sfidës Spanjë-Angli

KushtrimGuraj

Spanjë-Angli | Formacionet e mundshme, De La Fuente pritet të bëj dy ndryshime

KushtrimGuraj