Telenews

BIDEN SOT TELEFONON ALEATËT PËR RRJEDHËN NË UKRAINË

Presidenti i ShBA-së, Joe Biden, do të mbajë një telefonatë me aleatët sot për të diskutuar krizën e Ukrainës dhe si të koordinohet për ta mbajtur Rusinë përgjegjëse.
“Presidenti do të thërrasë një video-telefonatë të sigurt me aleatët dhe partnerët për të diskutuar mbështetjen tonë të vazhdueshme për Ukrainën dhe përpjekjet për ta mbajtur Rusinë përgjegjëse si pjesë e koordinimit tonë të ngushtë”, tha Shtëpia e Bardhë në një deklaratë.
Presidenti francez, Emmanuel Macron, tha se dialogu i tij me Vladimir Putinin, kishte ngecur pasi u zbuluan vrasje masive në Ukrainë.

Të ngajshme

Presidentja Osmani u prit në takim nga kryetari i Kuvendit të Islandës

Donat Hashani

Avokati i njohur ankohet se nuk ka ngrohje në Gjykatën Themelore në Prishtinë

Donat Hashani

23 vjet nga nata e tmerrit në veri të Mitrovicës

Miftar Zejnullahu