Telenews

Biseda me Radojçiq- Abrashi tenton ta mbrojë Kusari-Lilën, kritikohet ashpër nga analistët

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje ka thënë se ka tendencë të partive kundërshtare politike që ta njollosin Lëvizjen Vetëvendosje, duke e përdorur figurën e Millan Radojciqit.

Kjo deklaratë erdhi pasi u pyet për bisedat e Mimoza Kusari-Lilës me Radojciqin.

“Këtu është synimi e tendenca e pastër e kundërshtarëve politikë, që pikturën e Radojciqit, duke ikur maleve, që e ka kjo qeveri me e zvëvendesu me këta skenarë lidhje palidhje. Radocjiqi sot ndodhet kaçak ndodhet në Kopaonik”, tha ai.

“E kam përshtypjen që kushdo që kishte qenë në shefen e grupit parlamentar, kishte me qenë në pozitën e Mimozës. Lista Serbe është trashëgimi që s’e ka pru VV”, vijoi ai.

I ashpër ndaj tij ishte analisti politik, Imer Mushkolaj, i cili me tone të larta iu drejtua “Pse duhet me folë me të, pse po sillesh e po sillesh. Cka ka lypë zonja me folë me të”.

“Cka iu ka dashtë Mimozës me folë me të. Cka iu ka dashtë me folë. Pse e ke mirëmbajtë te Mimoza Kusari”, vijoi ai.

“Thuj më vjen turp që ka fol me Radojciqin, pse nuk po e thu?”, vijoi ai.

Ndërsa, Dardan Gashi u shpreh se “Radojciqi vetëm në Qeverinë Kurti ka mund ta fusë armatimin, ju e keni lënë me ikë”.

Kurse Abrashi tha se ditëve në vijim Mimoza Kusari-Lila do të dalë dhe do t’i sqarojë këto çështje.

source

Të ngajshme

Bislimi u quajt “spekulant” nga BE-ja, Mehmetaj: Kurtit s’po i bën përshtypje, po e pranon me lehtësi 

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Rrustemi i VV-së përgëzon Sylejman Selimin që tha se “në veri është kthyer rendi”