Telenews

Çikat e Kosovës fitojnë dy medalje të arta në Kroaci

Çikat e Kosovës po shkëlqejnë kudo.
Në art, muzikë por edhe në sport.
Dhe atë në sportet luftarake si xhudo, boks, e tash edhe në karate.
Ato i rrëmbyen medaljet e arta në garat e karatesë në Kroaci.
Fillimisht Qëndresa Ibrahimi, është shpallur kampione në kategorinë -54 kg në turneun ndërkombëtar Grand Prix Croatia.
E më pas edhe Ermira Maqedonci, mori medaljen e artë në kategorinë deri në 34 kilogramë në stilin “Kumite”.
Njëkohësisht Kosova ka arritur të renditet më lart në klasifikim sesa Serbia.

Të ngajshme

Ukraina refuzon lojërat olimpike, kërkon përjashtimin e Rusisë dhe Bjellorusisë

Donat Hashani

Basketboll / Superliga e Kosovës me 4 super-ndeshje, vëmendja në Therandë

Donat Hashani

E turpshme: Qipro ndalon simbolet e karateistëve nga Kosova (FOTO)

Donat Hashani