Telenews

DEPUTETI I PDK-SË I BËN THIRRJE URGJENTE KUVENDIT PËR TËRHEQJEN E NJË PËRQINDJE NGA TRUSTI

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu i është drejtuar Kuvendit të Kosovës me kërkesë urgjente për tërheqjen e parave nga Trusit.
Haxhiu gjatë fjalës së tij në kuvend ka kërkuar që të trajtohet me urgjencë tërheqja e parave nga Trusti, për shkak të krizës ekonomike.

Sipas tij, PDK-ja këtë kërkesë vetëm e ka përcjellë në Kuvend e Qeveri.
“Ka qenë kërkesë e qytetareve që të mundësohet tërheqja e mjeteve te Trustit. Ne si parti politike me datë 9 mars e kemi proceduar në Kuvend dhe pastaj me 21 mars është përcjellë për vendim në Qeveri. Për fat të keq Qeveria e ka neglizhuar këtë kërkesë të qytetarëve, por I ka hapur rrugë Kuvendit të Kosovës për të vendosur për këtë Ligj”, ka thënë ai.

Të ngajshme

Serwer: Për situatën në veri, SHBA po mbështetë 100% Serbinë

Furtuna Zejnullahu

Hoxha: Kurti mund të shkarkohet apo të dorëhiqet

Furtuna Zejnullahu

Borrell: Mirëpres zbarkimin e 700 forcave të NATO-s në Kosovë, qetësia të rivendoset menjëherë

Furtuna Zejnullahu