Telenews

DISTRIA KRASNIQI PAT FAT, MPOSHTET NË ÇEREKFINALE TË EVROPIANIT

Distria Krasniqi është mposhtur nga nën-kampionia olimpike Amandine Buchard në çerekfinale të Kampionatit Evropian.
Krasniqi ishte e pafatë pasi që humbjen e pësoi vetëm pas ndëshkimit me tre kartonë të verdhë, gjatë vazhdimeve.

Përndryshe në Kampionatin Evropian është duke garuar edhe Flaka Loxha, Laura Fazliu dhe Akil Gjakova.

Të ngajshme

Dardanët me atmosferë të mirë nisin përgatitjet për dy ndeshjet e këtij muaji

Donat Hashani

Basketboll / Prishtina mposhtet dhe eliminohet nga gara ndërkombëtare ENBL

Donat Hashani

Kosova fiton dy medalje në Kupën e Botës në boks

Albiona Ibishi