Telenews

Durmishi: Kosovës i shpëtuam 30 milion euro, i prishem plane njerëzve të Haradinaj e Lushtakut

Zëvendësministri i Infrastrukturës, Hysen Durmishi ka thënë se Qeveria Kurti po bën punë të mira.
Durmishi ka shtuar po ashtu se u janë prishur planet njerëzve të Ramush Haradinaj e Sami Lushtakut.
Këto komente ai i ka bërë gjatë një intervistë në një emision në ATV.
“Na i kemi prish planet shumë grupeve të caktuara që kanë përfituara miliona prej Ministrisë së Infrastrukturës. Qe një shembull, unë mendoj që kush mund të jenë këta: prej Sami Lashtakut dhe njerëzve rreth tij e deri te Ramush Haradinaj dhe njerëzve të tij” ka thënë Lushtaku.
Durmishi ka thënë se  prej ardhjës së Kurtit në pushtet, Kosovës i kanë shpëtuar mbi 30 milion euro.Sipas Durmishti kjo ka ndodhur për shkak të kontratave të mirbatjes.
“Dy kompani private e kanë bërë një dallaver prej 30 mijë euro, por vec me kontratën e mirëmbajtjes na ia kemi shpëtuar buxhetit të Kosovës 30 milionë euro. Diku kanë përfunduar këto,30 milionë euro kanë përfunduar dikund”, tha Durmishi.
Ai u shpreh i bindur që këto miliona euro kanë shkuar në xhepat e njerëzve të Sami Lushtakut dhe Ramush Haradinajt.
Nuk e di a kanë shkuar në xhepat e Sami Lushtakut apo të Ramush Haradinajt, por që kanë shkuar në xhepat e njerëzve rreth Sami Lushtakut dhe Ramush Haradinaj, jam i bindur ka shtuar më tutje Durmishi.

Të ngajshme

Treg kokaine në pyll, dënohen dy shqiptarë në Francë

KushtrimGuraj

Foto e rrallë e heroit Jusuf Gërvalla me vajzën Donikën, sot Ministre

KushtrimGuraj

Rusi, reperi i njohur bën vetëvrasje për të mos shkuar në luftë

KushtrimGuraj