Telenews

Edhe Netflixi godet Rusinë, pezullon shërbimet atje

Netflix ka pezulluar shërbimin e tij në Rusi si shenjë proteste kundër pushtimit të Ukrainës.
Në fillim të kësaj jave, Netflix ndaloi përkohësisht të gjitha projektet dhe blerjet e ardhshme në Rusi, ndërsa vlerësoi ndikimin e pushtimit të Ukrainës nga Moska.
“Duke pasur parasysh rrethanat në terren, ne kemi vendosur të pezullojmë shërbimin tonë në Rusi”, tha një zëdhënës i Netflix.

Të ngajshme

“The Simpsons” në vitin 2015 kishin parashikuar marrjen e Twitter nga Elon Musk

KushtrimGuraj

BMW investon një miliard euro për zgjerimin e fabrikës së saj në Hungari

Portali Telenews

iQOO Neo7 SE lansohet vjen më 2 dhjetor – fuqizohet nga çipi Dimensity 8200

Genc Gerguri