Telenews

EDHE NJË SHQIPTAR ME GOL, EMIR SAHITI REALIZON NË FITOREN E HAJDUKUT

Emir Sahiti ka shënuar në fitoren thellë të Hajdukut të Splitit ndaj Lokomotiva Zagrebit me rezultatin 4:0, për ndeshjen e vlefshme të xhiros së 28-të në Superligën e Kroacisë.
Sahiti realizoi një gol të bukur në minutën e 62-të për rezultatin 4:0. Për sulmuesin kosovar në 24 paraqitje ky ishte goli i tij i pestë dhe ka tre asistime.
Te Lokomotiva e Zagrebit ndeshjen e kompletoi Jon Mersinaj, derisa Indrit Tuci u inkuadrua në minutën e 46-të të pjesës së dytë.
Në bankën rezervë ishin edhe Hajdin Salihu dhe Art Smakaj. Për Hajdukun realizuan edhe Nikola Kaliniq, Filip Krovinoviq dhe Dario Melnjak.
Pas kësaj fitoreje, Hajduku i Splitit mban pozitën e tretë me 52 pikë. Lokomotiva e Zagrebit pozicionohet në vendin e pestë me 36 pikë. Emir Sahiti gjithashtu është lojtari që ka freskuar listën e Kosovës, pasi Alain Giresse e ka ftuar këtë futbollist në ndeshjet e muajit mars, ndaj Burkina Fasos dhe Zvicrës.

Të ngajshme

Ndeshjet e Shqipërisë në këtë medium kosovar nën komentimin e Dritan Shakohoxhës

Donat Hashani

Kurti takohet me Ballkanin: Suhareka është shndërruar në qytet të sportit

Kurti pret lojtarët dhe stafin e KF Ballkanit: Qeveria ëshë e hapur për ju, Suharekën e keni shndërruar në qytet të sportit

Donat Hashani